3 stycznia 2016

Błędy jakie popełniamy w makijażu

Za najlepszy makijaż i najpiękniejszy uznawany jest ten niewidoczny :)
Kolorowy powinien być harmonijny i dobrze wyrysowany.
Praktyka czyni nas mistrzem , ale od początku powinnyśmy unikać kilku podstawowych błędów :P
Prawdopodobnie najczęściej popełnianym błędem jest zastosowanie niewłaściwego podkładu. Często kupujemy preparaty, które przeznaczone są dla bardzo opalonych osób. Stosując podkład o kilka odcieni ciemniejszy od naszej karnacji nie uzyskamy efektu opalenia; linia między twarzą, a szyją będzie zapewne wyraźnie widoczna i nasz makijaż będzie wyglądać sztucznie, nie wspominając o okropnej estetyce wyglądu. Dobierajmy właściwie odcień podkładu, może być maksymalnie jeden ton ciemniejszy od naszej karnacji. Również musimy pamiętać o nałożeniu odpowiedniej ilości kosmetyku, jeśli nałożymy centymetrową warstwę podkładu będziemy wyglądać nienaturalnie i również nieestetycznie. Zachowajmy umiar i rozsądek. Przed nałożeniem podkładu możemy zakryć krostki i przebarwienia korektorem.


Z pewnością najlepszy nawet makijaż wygląda źle, jeśli nie jest dobrany odpowiednio do sytuacji. Do pracy nie należy malować się tak samo jak na wieczorne wyjście. Często spotykamy na ulicach teatralnie przemalowane wręcz twarze, podczas gdy najlepszy makijaż to ten naturalny, który w subtelny sposób podkreśla nasze naturalne piękno. Rozgraniczajmy zatem makijaż dzienny od tego na wieczorne wyjścia.


Zwróć uwagę na usta. Po pierwsze nie powinny być spierzchnięte, bo na takich ustach źle wygląda zarówno błyszczyk, jak i szminka. Smaruj usta możliwie często balsamem nawilżającym, szczególnie latem i zimą. Na nawilżone usta z powodzeniem nałożysz szminkę, bądź inny kosmetyk. Wraz ze szminką warto stosować konturówkę do ust. Pomaga ona wyprofilować odpowiednio kształt ust i zatuszować ich ewentualne mankamenty. Ważne jest, aby szminka była w kolorze konturówki! Ta w ciemniejszym odcieniu już dawno przestała być modna. Na koniec sprawdź koniecznie, czy przypadkiem nie umalowałaś sobie szminką zębów. Makijaż tej części ciała nie jest wskazany!


Pomyśl też o brwiach! Zarówno brwi nieokiełznane, krzaczaste, jak i te zbyt wyskubane wyglądają nieestetycznie. Jeśli nie umiesz w odpowiedni sposób regulować swoich brwi, możesz udać się do kosmetyczki. Koszt regulacji i ewentualnej henny brwi jest niewielki, a efekt spektakularny. Brwi powinny być jak najbardziej zbliżone do swojego naturalnego kształtu. W ten sposób subtelnie podkreślisz swoją urodę i dopełnisz makijaż.


Często po nieprzespanej nocy na naszych powiekach pojawiają się brzydkie cienie, a pod oczami tzw. podkowy. Żeby uniknąć tego brzydkiego efektu możesz używać kremów pod oczy. Najlepsze będą te w formie roll-on'ów. Pamiętaj, aby tego rodzaju kosmetyk trzymać zawsze w lodówce - wzmocnisz w ten sposób jego działanie. Na cienie pod oczami świetnie nadaje się korektor. Dostępne są one w różnych formach: w sztyfcie, w kremie, w płynie. Dobierz odpowiedni dla swojej cery i pożegnaj cienie pod oczami. Pamiętaj, aby korektor nie był zbyt jasny!


Jeśli tuszujesz swoje rzęsy, rób to w taki sposób, aby pokryć tuszem wszystkie swoje rzęsy, od jednego końca po drugi, na górnej i dolnej powiece. Nie do końca wytuszowane rzęsy to częsty błąd popełniany przy wykonywaniu makijażu. Nie używaj kilku warstw mascary, bo rzęsy być może i są wtedy pogrubione, ale pokrywają się grudkami, sklejają się i wygląda to nieestetycznie. Jeśli przyklejasz sztuczne rzęsy, pamiętaj o dokładnym zatuszowaniu linii pomiędzy naturalnymi, a sztucznymi rzęsami. Najlepiej już przed nałożeniem sztucznych rzęs narysuj kreskę na powiece eyelinerem.

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)