26 listopada 2013

Jak malować paznokcie metodą wodną?

Jak malować paznokcie metodą wodną? 
Malowanie paznokci metodą wodną, wydaje się być bardzo czasochłonne. Jeśli jednak poćwiczysz to dojdziesz do wprawy, wiadomo, praktyka czyni mistrza. 
Na czym to polega? 
Dowiesz się poniżej, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku. 
Jakie są zalety? 
Paznokcie wyglądają po prostu świetnie. 
Najbardziej zachwyca fakt, że na każdym paznokciu wyjdzie inna mozaika.
 Nieprzewidywalność jest mocną stroną tej metody.

Rzeczy, których potrzebujesz:
wybrane lakiery do paznokci, zmywacz do paznokci, plastikowy kubeczek, woda, wykałaczki, taśma klejąca, nożyczki, patyczki higieniczne, ręcznik papierowy.


Malowanie paznokci krok 1 
1. Pomaluj paznokcie wybranym kolorem bazowym. Jednak najlepiej jeśli będzie to lakier w jasnym kolorze lub przezroczysty. Gdy lakier wyschnie oklej paznokcie taśmą klejącą nie naklejając jej jednak na płytkę paznokcia. Wycinaj, ucinaj, aż dopasujesz taśmę do palca.


Malowanie paznokci krok 2 
2.Nalej wodę do kubka, powinna mieć ona temperaturę pokojową. Następnie odkręć jeden lakier do paznokci i skapnij kroplę lakieru do wody dokładnie na środku kubka. Gdy lakier się 'rozejdzie' po wodzie dodaj kolejny kolor, i kolejny, i kolejny. Ile chcesz. Jednak pamiętaj, ze lakier szybko wysycha, więc wykonuj te czynności szybko, jedna po drugiej.


Malowanie paznokci krok 3 
3. Za pomocą wykałaczki połącz kolory na powierzchni wody. Po prostu zanurz wykałaczkę i przejedź nią po powierzchni kilkakrotnie.


Malowanie paznokci krok 4 
4. Następnie zamocz palec w wodzie, aby cała płytka paznokcia znalazła się pod powierzchnią.


Malowanie paznokci krok 5 
 5. Nie wyciągaj jeszcze palca z wody. Zbierz wykałaczką lakier z powierzchni wody. Pójdzie łatwo, bo lakier będzie do tej pory już zaschnięty. Dopiero wtedy, gdy zbierzesz lakier z wody możesz powoli wyjąć palca.

Malowanie paznokci krok 6 
6. Po wyjęciu z wody odczekaj sekundkę, żeby woda skapnęła po czym ostrożnie zdejmij z palca taśmę.


Malowanie paznokci krok 7 
7. Jeśli lakier został na skórze zamocz patyczek kosmetyczny w zmywaczu i wyczyść skórę. Poczekaj, aż lakier na płytce wyschnie. Tworzy piękną mozaikę.
Malowanie paznokci krok 8 
8. W ten sposób możesz tworzyć przeróżne, kolorowe malunki na paznokciach. Po wyschnięciu mozaiki pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym. Powtórz te kroki dla każdego paznokcia.
Wskazówki
  • Woda powinna mieć temperaturę pokojową nie bez przyczyny. Jeśli będzie zbyt zimna lakier zamiast utrzymać się na jej powierzchni po prostu pójdzie na dno.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam metodę marblowania :D Kiedyś próbowałam zrobić i taka kiszka wyszła,że masakra!! :((( U Ciebie fajnie to wyszło :) Dodałam Ciebie i zapraszam do siebie na stałe :* :D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)