31 lipca 2013

Odżywianie Mycie Odżywianie, Odżywianie Szampon Odżywianie czyli ratunek dla włosów

Cześć Kochani :)

Zapewne większość Was doskonale słyszała o metodzie OMO, bądź OSO.

A więc co to jest metoda *OMO/OSO* ? To nie jest nic innego jak Odżywianie Mycie Odżywianie, bądź
Odżywianie Szampon Odżywianie. Zabieg ten ma nas uchronić przed nadmiernym plątaniem, łamaniem i wysuszeniem się włosów. Szczególnie polecana dla włosów *kręconych, zniszczonych i wysuszonych*.

*Krok pierwszy O* :


OMO rozpoczynamy od zwilżenia włosów pod bieżącą wodą. Zanim użyjemy szamponu zabezpieczamy końcówki włosów wybraną odżywką. Nie musi być to najlepsza odżywka jaką posiadamy, tą bowiem użyjemy na kocu procesu OMO. Wystarczy lekka odżywka codzienna, odżywka w formie spraya lub taka, z którą nasze włosy niekoniecznie się polubiły. Możemy też nałożyć przed myciem olej do włosów, co w pełni zstąpi pierwszy punkt OMO. Nie spłukując odżywki do włosów, przystępujemy do kroku drugiego – mycia głowy.

*Krok drugi M* :
Następnym etapem pielęgnacji jest mycie włosów u nasady rozcieńczonym wodą szamponem. Istnieją dwie szkoły mycia włosów techniką OMO. W przypadku pierwszej, staramy się omijać włosy na długości, by nie wysuszyć ich nadmiernie, koncentrując się jedynie na skórze głowy. Jeśli masz bardzo suche włosy unikaj nawet piany, myjąc włosy nałożoną wcześniej odżywką. W przypadku drugiej, myjemy zabezpieczone odżywką włosy, ale tylko pianą spływająca z ich korony. Po dokładnym spłukaniu szamponu oczyszczającego i pierwszej odżywki do włosów, nakładamy ostatni preparat pielęgnacyjny.

*Krok trzeci O* :
Pora na ulubioną maskę do włosów lub treściwy środek odżywczy.Maskę odżywczą możemy potrzymać na włosach kilkanaście minut, po czym chłodną wodą spłukujemy kosmetyk z włosów. Metoda OMO polecana jest włosom problematycznym, przesuszonym na długości i przetłuszczającym się u nasady. Cechami dobrze wykonanego zabiegu OMO powinny być delikatność oraz zabezpieczenie przed nadmiernym wysuszeniem. 


+ chce takie
jak dla mnie *IDEALNE*  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)