9 lipca 2013

JAK WYBRAĆ IDEALNĄ MASKARĘ?

Maskara to nie tylko gęsty tusz, to również szczoteczka.
Jeśli jest nieodpowiednia, nie osiągniesz efektu, na jakim ci zależy.
Szczoteczek jest mnóstwo – zagięte, grube, giętkie, nawet wibrujące.
Jednak im bardziej chcemy, aby nasze rzęsy wyglądały lepiej, tym bardziej ewoluuje kształt szczoteczki.
Dopasowana do formuły tuszu pomaga uzyskać pożądany efekt:
długość, grubość, uniesienie, podkręcenie lub wszystko naraz.
Zatem, na jaki make-up masz dziś ochotę? 
Wybierz właściwą maskarę i wyglądaj perfekcyjnie!


POŻĄDANY EFEKT:

* wydłużenie + podkręcenie + uniesienie


3 w 1 – czy to nie zbyt wiele zadań dla jednej maskary? Jeśli połączona zostanie odpowiednia formuła tuszu, która otula rzęsy wydłużającymi włóknami i podkręca je, z odpowiednią szczoteczką, rzęsy doskonałe są w zasięgu ręki. Najnowsze szczoteczki przypominają kosmiczne aplikatory zakończone kulką z długimi włóknami, które dotrą do najbardziej schowanych w kącikach oczu rzęs. Taka szczoteczka dzieli się na trzy strefy, dzięki czemu każda rzęsa pokryta zostaje tuszem. Górna strefa idealnie pokrywa dolne rzęsy i te w wewnętrznych kąciakach oczu. Środkowa unosi i nadaje kształt górnym rzęsom. Dolna strefa wydłuża rzęsy w zewnętrznych kącikach oczu.


POŻĄDANY EFEKT:

* długość + objętość

    Czy podcinałaś kiedyś rzęsy, aby odrosły dłuższe? To jeden z mitów krążących kiedyś wśród młodych dziewcząt. Niektóre wierzyły, że ten sposób działa. Niektóre spróbowały i ich rzęsy nigdy nie odrosły. Czy skłoniła je do tego szkolna dyscyplina zabraniająca noszenia makijażu w szkołach? Dziś można się śmiać, zarówno z mitu jak i restrykcji socjalistycznej szkoły, i nałożyć na rzęsy tusz, który je wydłuży. Zwróć uwagę na szczoteczkę: powinna być miękka, elastyczna i dokładnie rozprowadzać tusz. Jeśli szczoteczka jest skręcona w dół, gęste włókna rozdzielą i wydłużą rzęsy. Pamiętaj, że maskara wydłużająca powinna trwale podkręcać rzęsy i nie obciążać rzęs.
    
    
POŻĄDANY EFEKT:

* śmiałe spojrzenie

    Jeśli masz ochotę pogrubić rzęsy, wybierz maskarę z formułą nadającą objętości. Większość tuszy, które zwiększają objętość, również wydłużają rzęsy. Szczoteczka w takiej maskarze powinna być gęsta. Najnowsze szczoteczki nadające objętości są jednak dłuższe i mają wystające włoski układające się spiralnie. Dzięki nim tusz rozprowadza maskarę gęściej, a ty zyskujesz efekt, o jaki ci chodziło – śmiałe spojrzenie .

A wy jakich szczoteczek używacie? 
I jakiej firmy? 
Pochwalcie się :)

1 komentarz:

  1. Witam! Zostałaś nominowana do 'Liebster Blog Award', więcej informacji na moim blogu. Pozdrawiam :)
    fmgroupnow.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)