27 czerwca 2013

Siła tkwi w kolorach czyli barwne paznokcie

Do niedawna za niezwykle eleganckie uznawane były paznokcie u stóp i rąk pomalowane na jeden kolor. 
Taką stylizację postrzegano jako subtelną, przemyślaną i wyrafinowaną. 
Dziś odchodzi się od tego trendu. 
Dobieranie kolorów lakierów do paznokci polega na tym, aby paznokcie u rąk pasowały do tych u stóp i na odwrót.Główna zasada jest taka, że paznokcie u rąk powinny być delikatniejsze i mniej krzykliwe. U stóp zaś żywe i mocne – w końcu są one jednymi z symboli kobiecości.

Najbardziej popularnym zestawieniem jest czerwień na paznokciach u stóp i naturalne odcienie na paznokciach u rąk.

Jeśli lubisz mało intensywne barwy, możesz użyć odcienia jasnego różu lub naturalnego koloru ze skrzącymi drobinkami które będą wyglądać bardzo subtelnie.

Jednak w tym sezonie królują barwy fluo. Jako jedne z pierwszych w neonowych paznokciach pokazały się modelki na pokazach Michaela Korsa. Neonowe kolory robiły furorę także na tegorocznym polskim Fashion Week w Łodzi. W tej tonacji zostały utrzymane nie tylko ubrania, ale przede wszystkim makijaż i paznokcie.

Jeśli jesteś odważna i chcesz zaznaczyć u siebie modowy akcent, postaw na paznokcie w odważnych kolorach. Intensywny żółty na paznokciach u rąk i czerń na paznokciach u stóp będą wyglądać magnetyzująco.
Oczywiście nie musisz sztywno trzymać się zasady – jaśniejsze paznokcie u rąk, ciemniejsze u stóp. Możesz dowolnie dobierać kolory i zestawiać je ze sobą. Lato to czas szaleństwa i spokojnie można sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji!

1 komentarz:

  1. W moim przypadku jeśli chodzi o malowanie paznokci nie obowiązują żadne zasady.szczególnie latem lubię trochę poszaleć :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)