2 czerwca 2013

Ombre Nails- czyli cieniowane paznokcie

Dzisiaj mam dla Was szybki i łatwy przepis na ombre nails, czyli cieniowane paznokcie.
Obsesja ombre trwa już od jakiegoś czasu i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała się skończyć. Wszystko zaczęło się od cieniowanych włosów, potem sklepy zalała fala cieniowanych ubrań, a obecnie trend przerzucił się na paznokcie.

 Instrukcja krok po kroku:  
1. Malujemy całe paznokcie jaśniejszym z lakierów i czekamy, aż całkowicie wyschnie.
2.  Na płaskiej powierzchni, zabezpieczonej koszulką na dokumenty, robimy plamki z dwóch lakierów. Powinny się bardzo delikatnie stykać przy brzegu.
3. W miejscu zetknięcia delikatnie mieszamy lakiery wykałaczką. Im dłuższe ma być przejście między lakierami, tym więcej trzeba wymieszać 
4. Tak przygotowany lakier zbieramy na gąbkę, kilkakrotnie ją dociskając.
5. Nasączoną gąbkę dociskamy do paznokcia, a następnie bardzo delikatnie rozcieramy lakier, poruszając gąbką w górę i w dół.
6. Ten krok można powtarzać, ile razy się zechce, aż do uzyskania pożądanego efektu – ważne tylko, by poprzednia warstwa była całkowicie sucha, zanim nałoży się następną.
7.  Kiedy lakier wyschnie, nakładamy top coat. Płytka po takim „stemplowaniu” jest bardzo chropowata w dotyku, więc do wygładzenia i dobrego zabezpieczenia paznokcia mogą być potrzebne 2-3 warstwy lakieru nawierzchniowego.
8. Dokładnie oczyszczamy zabrudzone skórki specjalnym „pisakiem” albo zanurzonym  w zmywaczu do paznokci patyczkiem kosmetycznym.
Gotowe
A jak Wam podobają się ombre nails? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz..
Jest to dla mnie inspiracja do dalszego działania i rozwijania bloga :)
Jeżeli moja strona się wam podoba zapraszam do obserwacji :)